علائم هشدار دهنده بیماری قلبی

By: | Tags: , , | Comments: 0 | خرداد ۲۲ام, ۱۳۹۷

۱- درد قفسه سینه.
این درد که شایع‌ترین علامت حمله قلبی است همیشه به شکل ناگهانی و شدید نیست بیشتر می‌تواند یک احساس ناراحتی همچون احساس فشار یا سنگینی باشد. گاهی مواقع ممکن است با سوزش سردل اشتباه گرفته شود ممکن است بیش از چند دقیقه طول بکشد و درد از بین برود و دوباره برگردد.
۲-درد بازو و یا پشت.
مردان به طور شایع بازوی چپشان درد می گیرد اما بانوان هر دو بازو ممکن است درد بگیرد. بازوهای شما ممکن است احساس سنگینی ایجاد شود. این علائم ممکن است نشانه حمله قلبی باشد. ممکن است درد در قفسه سینه شروع شود و سپس به بازوها و پشت انتشار پیدا کند. هوشیار باشید از دردهایی که از جایی شروع می شوند و شما را شباهنگام بیدار می کنند و نتوانید آن را به مفصل و یا عضله خاصی مرتبط بدانید.

۳-درد فک و گردن.
ممکن است درد سکته قلبی خود را در بالای شانه ها نشان دهد درد فک پایین یک طرفه یا دوطرفه ممکن است به دلیل حمله قلبی باشد گردن شما ممکن است درد بگیرد یا اینکه در گلوی خود احساس سوزش کنید و یا آب دهان شما به گلویتان بپرد.
۴-خستگی غیر معمول.
همه ی افرادی که فعالیت دارند طبیعی است که مدت زمانی احساس خستگی کنند اما برای حمله قلبی می تواند یک علامت خطر باشد چنانچه شما در مدت زمان کوتاه تری خستگی شدیدی را تجربه کنید می‌تواند ناشی از حمله قلبی باشد.
۵-حالت تهوع و غش کردن.
شما ممکن است احساس کنید که در حال مردن هستید غش کردن و از حال رفتن وقتی اتفاق می افتد که فشار خون شما پایین است و قلب نمی تواند خون مناسبی را پمپاژ کند و به مغز شما خون نمی رسد این امر می‌تواند ناشی از گرمازدگی باشد و یا خود ناشی از حمله قلبی باشد.
۶-عرق کردن و احساس تنگی نفس.
چنانچه دچار حمله قلبی شدید ممکن است تعریق بیش از حد ای داشته باشید بدون آنکه لباس زیادی پوشیده باشید یا فعالیت قابل توجهی داشته باشید ممکن است احساس کنید عرق سرد می کنید و یا نفس شما می گیرد همچون زمانی که شما برای دویدن رفته اید. حتی زمانی که شما دراز کشیده اید ممکن است تنفس سخت تر شود.
۷-سرفه و خس خس سینه.
تنگی نفس به همراه سرفه های منظم و خس خس سینه علائم نارسایی قلبی است و نشان می دهد قلب شما به خوبی پمپاژ نمی کند و اکسیژن مورد نیاز سلول ها تامین نمی‌شود و خون و مایعات بدن ممکن است به درون ریه ها برگردد.
۸-تورم پاها.
ممکن است در پاها قوزک پاها ساق پا و یا حتی معده شما این ورم دیده شود معمولاً کفش ها به پا تنگ میشود. بازگشت خون وریدی به قلب دشوار میگردد و همین عوامل باعث تورم در اندام تحتانی میشود کلیه ها هم نمی توانند آب و نمک را دفع کند همه این مشکلات به دنبال نارسایی قلبی به وجود می آید.
۹-قدم زدن دشوار میگردد.
وقتی دچار نارسایی قلبی می شوید قلب خون لازم برای قسمت های مهم همچون مغز و خود قلب را تامین خواهد کرد در اینجا خونرسانی برای اندام های غیر ضروری همچون دست و پا کمتر می گردد در نتیجه در نارسایی قلبی قدم زدن و یا پیاده روی به سختی صورت می گیرد.
۱۰-تپش قلب.
درد نارسایی قلبی برای جبران کاهش برون ده قلبی معمولاً ضربان قلب و تپش قلب افزایش می یابد.
۱۱-ضربان قلب نامنظم.
هنگام نارسایی قلبی ضربان قلب ممکن است نامنظم شود که از آن به لرزش دهلیزها نام می‌برند در این حالت ضربان قلب کافی می‌تواند سبب تشکیل لخته در دهلیز ها شود و مقدمات سکته مغزی و یا قلبی فراهم گردد.
۱۲-خرناس های بلند.
به هنگام نارسایی قلب و لرزش دهلیزی احتمال بروز خرناس های بلند به هنگام خواب وجود دارد این خرناس ها می تواند به افزایش فشار خون و دیابت نوع دو منجر شود بنابراین چنانچه خرناس بلند دارید برای جلوگیری از مشکلات قلبی عروقی حتما به فکر درمان باشید.
۱۳-مشکل نعوظ آلت تناسلی مردانه.
در بعضی مواقع اختلال نعوظ می تواند نشانه ای از بیماری قلبی باشد عروق مربوط به آلت تناسلی نیز می تواند دچار گرفتگی و کندی جریان خون شود بنابراین مشکل نعوظ را جدی بگیرید.
۱۴-نشانه های اورژانسی بودن مشکلات قلبی.
چنانچه علائم زیر ایجاد شد حتما با اورژانس تماس بگیرید.
فشار و درد روی قفسه سینه.
درد و ناراحتی منتشر شونده به سمت شانه ها پشت گردن و بازوها.
تنگی نفس.
احساس سرگیجه سیاهی رفتن چشم ها و غش کردن.
تعریف و تهوع.

Leave a Reply