۱۹ نکته اساسی در مراقبت از مو

By: | Tags: | Comments: 0 | خرداد ۶ام, ۱۳۹۷

 

۱ – موهای ظریف خود را با سیلیکون تقویت کنید:
موهای ظریف یک شکایت شایع برای خانم ها است و تعداد اندکی از بانوان درمان این مشکل را می دانند استفاده از کاندیشنر های یا نرم کننده های قوی فقط باعث لخت شدن موهای شما می شود یک محصول جایگزین٬ استفاده از موادی که در آنها سیلیکون وجود دارد از جمله داروی دایمتیکون می‌تواند سیلیکون لازم را فراهم نند که حتی بعد از شست و شوی موها بر روی مو باقی بماند و قوام موهای ظریف را افزایش دهد.

۲ – برای سلامت موها از آجیل خشکبار و ماهی استفاده کنید:

سایر مواد غذایی که سبب تقویت موهای شما می شوند حاوی پروتئین ها و چربی امگا ۳ می‌باشد که به سلامت پوست سر شما کمک می کند سبزیجات با برگ های پهن لوبیا و هویج هم چنین اثراتی دارند هوشیار باشید که استفاده از رژیم‌های سخت غذایی برای کاهش وزن می توانند بدن شما را از بابت این مواد مغذی در مضیقه قرار دهد و موهای شکننده و یا ریزش موی واضح پیدا کنید.

۳- از درخشندگی موهای خود با شست و شو به وسیله آب ولرم حفاظت کنید:
آب داغ و یا گرم سبب شستن چربی های محافظ موی شما می‌شود که به صورت نرم کننده طبیعی وجود دارند و سبب می‌شود درخشندگی موهای شما از بین برود در این صورت لازم نیست شست و شو با آب سرد را تحمل کنید کافیست از آب ولرم استفاده کنید و به هنگام شست و شو با شامپو به اندازه کافی موهای سر خود را ماساژ دهید.

۴ – موخوره خود را با پروتئین یا محصولات حاوی پروتئین ترمیم کنید:
چنانچه برای حفظ حالت موهای خود از ابزارهای داغ و یا رنگ های قوی و سایر مواد استفاده می کنید شما لایه محافظ موی خود را آسیب می زنید نتیجه آن می‌تواند موخوره باشد. خوشبختانه محصولاتی وجود دارند که می‌توانند به ترمیم این آسیب کمک کنند برای این منظور به نرم کننده های حاوی پروتئین مراجعه کنید این محصولات می توانند ساقه موی شما را و موخوره انتهای موی شما را ترمیم کنند و لازم است به طور منظم از این شامپوها یا نرم کننده ها استفاده کنید.

Leave a Reply